Announcement

Collapse
No announcement yet.

Semifinal Playoff Pairings (Including Quarterfinal Scores)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Semifinal Playoff Pairings (Including Quarterfinal Scores)

    CLASS 6A DIVISION I

    State Quarterfinals

    Allen 41, Euless Trinity 20

    Round Rock Cedar Ridge 30, Pflugerville Hendrickson 2

    Katy 31, Galena Park North Shore 3

    Lake Travis 38, SA Northside O'Connor 17



    State Semifinals

    Allen (14-0) vs. Round Rock Cedar Ridge (13-1), 2 p.m. Saturday, Waco's McLane Stadium

    Katy (11-0) vs. Lake Travis (12-2), 3 p.m. Saturday, San Antonio's Alamo Stadium



    CLASS 6A DIVISION II

    State Quarterfinals

    Waco Midway 42, Southlake Carroll 28

    Longview 33, Lufkin 32

    Cypress Fairbanks 31, Houston Langham Creek 14

    Austin Westlake 28, Cibolo Steele 14



    State Semifinals

    Waco Midway (14-0) vs. Longview (13-1), 6 p.m. Saturday, Allen's Eagle Stadium

    Cypress Fairbanks (13-0) vs. Austin Westlake (14-0), 3 p.m. Saturday, Houston's NRG Stadium



    CLASS 5A DIVISION I

    State Quarterfinals

    Denton Ryan 69, Lubbock Coronado 49

    Dallas Highland Park 37, Mansfield Lake Ridge 35

    Manvel 49, Temple 34

    Angleton 41, Richmond Foster 10



    State Semifinals

    Denton Ryan (14-0) vs. Dallas Highland Park (13-1), 9 p.m. Friday, Arlington's AT&T Stadium

    Manvel (13-0) vs. Angleton (13-0), 7:30 p.m. Friday, Houston's NRG Stadium



    CLASS 5A DIVISION II

    State Quarterfinals

    Aledo 43, N. Richland Hills 7

    Mansfield Legacy 24, Frisco Lone Star 20

    College Station 49, Fort Bend Marshall 47

    Austin McCallum 20, CC Calallen 7



    State Semifinals

    Aledo (14-0) vs. Mansfield Legacy (12-2), 2 p.m. Saturday, Bedford's Pennington Field

    College Station (12-2) vs. Austin McCallum (14-0), 7 p.m. Saturday, Houston's NRG Stadium



    CLASS 4A DIVISION I

    State Quarterfinals

    Stephenville 31, WF Hirschi 21

    Kennedale 63, Kaufman 36

    Carthage 35, Henderson 0

    Waco La Vega 28, Liberty Hill 18



    State Semifinals

    Stephenville (12-2) vs. Kennedale (13-1), 5 p.m. Friday, Arlington's AT&T Stadium

    Carthage (14-0) vs. Waco La Vega (14-0), 7 p.m. Friday, Frisco's Ford Center



    CLASS 4A DIVISION II

    State Quarterfinals

    Graham 69, Bushland 41

    Texarkana Pleasant Grove 55, Melissa 14

    West Orange-Stark 14, Salado 0

    Wimberley 44, Cuero 36



    State Semifinals

    Graham (14-0) vs. Texarkana Pleasant Grove (14-0), 7 p.m. Thursday, Frisco's Ford Center

    West Orange-Stark (12-0) vs. Wimberley (13-1), 7:30 p.m. Friday, Katy's Legacy Stadium



    CLASS 3A DIVISION I

    State Quarterfinals

    Brock 34, Comanche 7

    Kemp 13, Grandview 10

    Rockdale 42, Teague 20

    Yoakum 40, Goliad 7



    State Semifinals

    Brock (12-2) vs. Kemp (13-1), 7 p.m. Thursday, Arlington's AT&T Stadium

    Rockdale (11-3) vs. Yoakum (13-1), 7 p.m. Friday, Cypress' FCU Stadium



    CLASS 3A DIVISION II

    State Quarterfinals

    Canadian 35, Childress 20

    Gunter 62, New Diana 13

    Newton 45, Waskom 6

    Boling 35, Lexington 21



    State Semifinals

    Canadian (14-0) vs. Gunter (14-0), 7 p.m. Friday, Vernon

    Newton (13-0) vs. Boling (9-3), 7:30 p.m. Friday, Porter's Texan Drive Stadium



    CLASS 2A DIVISION I

    State Quarterfinals

    Stratford 61, Panhandle 7

    Mart 47, Crawford 6

    San Augustine 50, Centerville 14

    Refugio 38, Mason 14



    State Semifinals

    Stratford (13-1) vs. Mart (13-1), 7 p.m. Thursday, Snyder

    San Augustine (14-0) vs. Refugio (12-1), 7 p.m. Thursday, Cypress' FCU Stadium



    CLASS 2A DIVISION II

    State Quarterfinals

    Wellington 33, Clarendon 0

    Muenster 28, Albany 12

    Tenaha 59, Timpson 0

    Burton 69, Falls City 45



    State Semifinals

    Wellington (13-1) vs. Muenster (14-0), 7 p.m. Thursday, Vernon

    Tenaha (14-0) vs. Burton (13-1), 7 p.m. Thursday, Crockett



    CLASS 1A SIX-MAN DIVISION I

    State Semifinals

    Borden County 70, Happy 38

    Jonesboro 83, Tioga 56



    State Championship

    Borden County (14-0) vs. Jonesboro (13-1), 11 a.m. Dec. 20, Arlington's AT&T Stadium



    CLASS 1A SIX-MAN DIVISION II

    State Semifinals

    Balmorhea 96, Turkey Valley 66

    Strawn 102, Milford 71



    State Championship

    Balmorhea (13-0) vs. Strawn (14-0), 2 p.m. Dec. 20, Arlington's AT&T Stadium
Working...
X