Announcement

Collapse
No announcement yet.

Quarterfinal Playoff Pairings (Including Regional Scores)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Quarterfinal Playoff Pairings (Including Regional Scores)

    CLASS 6A DIVISION I

    Region I

    Regional

    Euless Trinity 34, Midland Lee 23

    Allen 48, Arlington Martin 25



    State Quarterfinals

    Euless Trinity (11-2) vs. Allen (13-0), 1 p.m. Saturday, Denton's Apogee Stadium



    Region II

    Regional

    Round Rock Cedar Ridge 35, Coppell 34, OT

    Pflugerville Hendrickson 42, Garland Sachse 35



    State Quarterfinals

    Round Rock Cedar Ridge (12-1) vs. Pflugerville Hendrickson (10-3), 5 p.m. Saturday, Pflugerville's Pfield



    Region III

    Regional

    Katy 44, Humble Atascocita 0

    Galena Park North Shore 44, Houston Lamar 29



    State Quarterfinals

    Katy (10-0) vs. Galena Park North Shore (10-3), 2 p.m. Saturday, Houston's NRG Stadium



    Region IV

    Regional

    Lake Travis 42, Los Fresnos 7

    SA Northside O'Connor 52, San Benito 43



    State Quarterfinals

    Lake Travis (11-2) vs. SA Northside O'Connor (13-0), 4 p.m. Saturday, San Antonio's Alamodome



    CLASS 6A DIVISION II

    Region I

    Regional

    Southlake Carroll 28, Arlington 24

    Waco Midway 48, Mansfield 17



    State Quarterfinals

    Southlake Carroll (10-3) vs. Waco Midway (13-0), 6 p.m. Saturday, Waco's McLane Stadium



    Region II

    Regional

    Longview 30, Klein Collins 24

    Lufkin 14, Spring Westfield 11



    State Quarterfinals

    Longview (12-1) vs. Lufkin (11-2), 1 p.m. Saturday, Nacogdoches' Bryce Stadium



    Region III

    Regional

    Cypress Fairbanks 45, Friendswood 14

    Houston Langham Creek 51, Humble Kingwood 16



    State Quarterfinals

    Cypress Fairbanks (12-0) vs. Houston Langham Creek (11-1), 1 p.m. Saturday, Cypress' FCU Stadium



    Region IV

    Regional

    Austin Westlake 70, Edinburg Vela 14

    Cibolo Steele 36, Weslaco East 21



    State Quarterfinals

    Austin Westlake (13-0) vs. Cibolo Steele (9-4), 8 p.m. Saturday, Alamodome



    CLASS 5A DIVISION I

    Region I

    Regional

    Denton Ryan 49, Lubbock Monterey 28

    Lubbock Coronado 80, Colleyville Heritage 62



    State Quarterfinals

    Denton Ryan (13-0) vs. Lubbock Coronado (13-0), 2 p.m. Saturday, Abilene's Wildcat Stadium (ACU)



    Region II

    Regional

    Dallas Highland Park 52, Mansfield Summit 20

    Mansfield Lake Ridge 38, Prosper 28



    State Quarterfinals

    Dallas Highland Park (12-1) vs. Mansfield Lake Ridge (12-1), 7:30 p.m. Friday, Arlington's AT&T Stadium



    Region III

    Regional

    Manvel 56, Cedar Park 17

    Temple 33, Port Arthur Memorial 29



    State Quarterfinals

    Manvel (12-0) vs. Temple (10-3), 7:30 p.m. Friday, Prairie View A&M



    Region IV

    Regional

    Angleton 56, CC Flour Bluff 14

    Richmond Foster 42, CC Veterans Memorial 14



    State Quarterfinals

    Angleton (12-0) vs. Richmond Foster (9-3), 7:30 p.m. Friday, Houston's NRG Stadium



    CLASS 5A DIVISION II

    Region I

    Regional

    N. Richland Hills 55, EP Parkland 21

    Aledo 34, Abilene Cooper 31



    State Quarterfinals

    N. Richland Hills (11-2) vs. Aledo (13-0), 2 p.m. Saturday, Frisco's Ford Center



    Region II

    Regional

    Frisco Lone Star 35, Waxahachie 0

    Mansfield Legacy 45, North Forney 35



    State Quarterfinals

    Frisco Lone Star (12-1) vs. Mansfield Legacy (11-2), 2 p.m. Saturday, Dallas' Ford Stadium



    Region III

    Regional

    Fort Bend Marshall 35, Hutto 33

    College Station 66, Port Neches-Groves 40



    State Quarterfinals

    Fort Bend Marshall (10-2) vs. College Station (11-2), 1 p.m. Saturday, Waller



    Region IV

    Regional

    Austin McCallum 33, Alice 8

    CC Calallen 31, Kerrville Tivy 24



    State Quarterfinals

    Austin McCallum (13-0) vs. CC Calallen (13-0), noon Saturday, San Antonio's Alamodome



    CLASS 4A DIVISION I

    Region I

    Regional

    WF Hirschi 58, Decatur 28

    Stephenville 31, Argyle 28



    State Quarterfinals

    WF Hirschi (11-2) vs. Stephenville (11-2), 7 p.m. Friday, Fort Worth's Rangers Stadium



    Region II

    Regional

    Kennedale 45, Midlothian Heritage 43

    Kaufman 38, Texarkana Liberty-Eylau 35



    State Quarterfinals

    Kennedale (12-1) vs. Kaufman (12-1), 7:30 p.m. Friday, Frisco's Ford Center



    Region III

    Regional

    Carthage 64, Silsbee 36

    Henderson 20, Kilgore 14



    State Quarterfinals

    Carthage (13-0) vs. Henderson (11-2), 7:30 p.m. Friday, Nacogdoches' Bryce Stadium



    Region IV

    Regional

    Waco La Vega 33, Fischer Canyon Lake 14

    Liberty Hill 33, China Spring 28



    State Quarterfinals

    Waco La Vega (13-0) vs. Liberty Hill (10-2), 7:30 p.m. Friday, Killeen's Buckley Stadium



    CLASS 4A DIVISION II

    Region I

    Regional

    Bushland 49, Seminole 36

    Graham 48, Sweetwater 28



    State Quarterfinals

    Bushland (11-2) vs. Graham (13-0), 7 p.m. Friday, Lubbock's Lowrey Field



    Region II

    Regional

    Melissa 35, Gilmer 23

    Texarkana Pleasant Grove 33, Celina 14



    State Quarterfinals

    Melissa (12-1) vs. Texarkana Pleasant Grove (13-0), 7 p.m. Friday, Paris' Wildcat Stadium



    Region III

    Regional

    Salado 13, Bellville 10, OT

    West Orange-Stark 28, Madisonville 26



    State Quarterfinals

    Salado (12-1) vs. West Orange-Stark (11-0), 7 p.m. Friday, Katy's Legacy Stadium



    Region IV

    Regional

    Wimberley 42, Sweeny 17

    Cuero 38, Geronimo Navarro 24



    State Quarterfinals

    Wimberley (12-1) vs. Cuero (12-0), 7:30 p.m. Friday, Bastrop Memorial Stadium



    CLASS 3A DIVISION I

    Region I

    Regional

    Brock 29, Wall 10

    Comanche 35, Merkel 19



    State Quarterfinals

    Brock (11-2) vs. Comanche (12-1), 7:30 p.m. Friday, Abilene's Shotwell Stadium



    Region II

    Regional

    Grandview 21, Whitesboro 14

    Kemp 23, Commerce 14



    State Quarterfinals

    Grandview (12-1) vs. Kemp (12-1), 7:30 p.m. Friday, Midlothian ISD Stadium



    Region III

    Regional

    Teague 41, Franklin 14

    Rockdale 31, West 21



    State Quarterfinals

    Teague (11-2) vs. Rockdale (10-3), 7:30 p.m. Friday, Waco ISD Stadium



    Region IV

    Regional

    Yoakum 43, Van Vleck 19

    Goliad 57, Edna 31



    State Quarterfinals

    Yoakum (12-1) vs. Goliad (11-1), 6 p.m. Saturday, Austin's Royal Memorial Stadium



    CLASS 3A DIVISION II

    Region I

    Regional

    Canadian 45, Colorado City 8

    Childress 19, Sonora 16



    State Quarterfinals

    Canadian (13-0) vs. Childress (12-1), 7 p.m. Friday, Amarillo's Bivins Stadium



    Region II

    Regional

    Gunter 48, Holliday 7

    New Diana 49, Jacksboro 48



    State Quarterfinals

    Gunter (13-0) vs. New Diana (10-3), 7:30 p.m. Friday, Royse City



    Region III

    Regional

    Newton 21, New London West Rusk 7

    Waskom 57, Garrison 28



    State Quarterfinals

    Newton (12-0) vs. Waskom (9-4), 7:30 p.m. Friday, Lufkin's Martin Stadium

    Region IV



    Regional

    Lexington 58, El Maton Tidehaven 39

    Boling 28, East Bernard 6



    State Quarterfinals

    Lexington (13-0) vs. Boling (8-3), 7:30 p.m. Friday, Brenham



    CLASS 2A DIVISION I

    Region I

    Regional

    Stratford 48, Post 12

    Panhandle 63, Stamford 29



    State Quarterfinals

    Stratford (12-1) vs. Panhandle (9-4), 7 p.m. Friday, Dumas



    Region II

    Regional

    Crawford 62, Bosqueville 25

    Mart 47, De Leon 7



    State Quarterfinals

    Crawford (11-2) vs. Mart (12-1), 7:30 p.m. Thursday, Waco ISD Stadium



    Region III

    Regional

    Centerville 62, Bogata Rivercrest 36

    San Augustine 58, Price Carlisle 27



    State Quarterfinals

    Centerville (10-3) vs. San Augustine (13-0), 7:30 p.m. Friday, Palestine's Wildcat Stadium



    Region IV

    Regional

    Mason 40, Yorktown 7

    Refugio 70, Holland 22



    State Quarterfinals

    Mason (13-0) vs. Refugio (11-1), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Alamodome



    CLASS 2A DIVISION II

    Region I

    Regional

    Wellington 56, Gruver 13

    Clarendon 30, Hamlin 19



    State Quarterfinals

    Wellington (12-1) vs. Clarendon (12-1), 7 p.m. Friday, Childress



    Region II

    Regional

    Albany 55, Lindsay 7

    Muenster 41, Munday 7



    State Quarterfinals

    Albany (13-0) vs. Muenster (13-0), 7 p.m. Friday, Iowa Park



    Region III

    Regional

    Timpson 67, Grapeland 28

    Tenaha 35, Iola 14



    State Quarterfinals

    Timpson (11-2) vs. Tenaha (13-0), 7 p.m. Thursday, Carthage



    Region IV

    Regional

    Burton 55, La Pryor 26

    Falls City 40, Milano 20



    State Quarterfinals

    Burton (12-1) vs. Falls City (11-2), 7 p.m. Friday, San Marcos' Bobcat Stadium



    CLASS 1A SIX-MAN DIVISION I

    State Quarterfinals

    Happy 86, McLean 40

    Borden County 74, Garden City 24

    Jonesboro 57, May 50

    Tioga 44, Gilmer Union Hill 40



    State Semifinals

    Happy (13-0) vs. Borden County (13-0), 4 p.m. Saturday, Levelland

    Jonesboro (12-1) vs. Tioga (11-1), 5 p.m. Saturday, Springtown



    CLASS 1A SIX-MAN DIVISION II

    State Quarterfinals

    Turkey Valley 94, Follett 48

    Balmorhea 46, Ackerly Sands 0

    Strawn 54, Aspermont 6

    Milford 74, Iredell 38



    State Semifinals

    Turkey Valley (12-1) vs. Balmorhea (12-0), 7:30 p.m. Friday, Sterling City

    Strawn (13-0) vs. Milford (13-0), 7:30 p.m. Friday, Springtown

Working...
X