Announcement

Collapse
No announcement yet.

Area Playoff Pairings (Including Bi-District Scores)

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Area Playoff Pairings (Including Bi-District Scores)

    CLASS 6A DIVISION I
    Region I
    Bidistrict
    Midland Lee 63, EP El Dorado 0
    Arlington Lamar 49, FW Haltom 12
    Euless Trinity 28, Plano 21, OT
    Duncanville 62, Killeen Ellison 0
    Odessa Permian 50, EP Coronado 17
    Arlington Martin 62, Keller 0
    Allen 48, Lewisville Hebron 17
    South Grand Prairie 37, Belton 34

    Area
    Midland Lee (9-2) vs. Arlington Lamar (6-5), 2 p.m. Nov. 25, Midland's Grande Stadium
    Euless Trinity (9-2) vs. Duncanville (11-0), noon Nov. 25, Arlington's AT&T Stadium
    Odessa Permian (9-1) vs. Arlington Martin (10-1), 3:30 p.m. Friday, Arlington's Maverick Stadium
    Allen (11-0) vs. South Grand Prairie (7-4), 4 p.m. Friday, Arlington's AT&T Stadium

    Region II
    Bidistrict
    Coppell 37, Garland Rowlett 6
    Mesquite Horn 45, Conroe Oak Ridge 24
    Round Rock Cedar Ridge 63, Austin Akins 14
    Klein Oak (6-3) vs. Houston Davis (3-5), 2 p.m. Saturday, Klein Memorial Stadium
    Garland Sachse 49, Richardson Lake Highlands 28
    The Woodlands (7-1) vs. Rockwall (5-5), 4 p.m. Saturday, Shenandoah's Woodforest Stadium
    Pflugerville Hendrickson 44, Austin Bowie 21
    Spring (8-1) vs. Klein (6-3) 2 p.m. Saturday, Spring's George Stadium

    Area
    Coppell (10-1) vs. Mesquite Horn (10-1), 1 p.m. Friday, Allen's Eagle Stadium
    Round Rock Cedar Ridge (10-1) vs. Klein Oak-Houston Davis winner, 7 p.m. Friday, College Station HS
    Garland Sachse (11-0) vs. The Woodlands-Rockwall winner, TBD
    Pflugerville Hendrickson (8-3) vs. Spring-Klein winner, TBD

    Region III
    Bidistrict
    Cypress Ranch (7-2) vs. Houston Bellaire (5-3), 1 p.m. Saturday, Cypress' FCU Stadium
    Katy 45, Fort Bend Travis 14
    Humble Atascocita 58, Pasadena Memorial 7
    Dickinson 35, Alief Hastings 20
    Houston Lamar 14, Cypress Falls 10
    Fort Bend Ridge Point 40, Katy Cinco Ranch 23
    Galena Park North Shore 48, Deer Park 7
    League City Clear Springs 54, Pearland 29

    Area
    Cypress Ranch-Houston Bellaire winner vs. Katy (8-0), TBD
    Humble Atascocita (9-1) vs. Dickinson (8-2), 2 p.m. Friday, Galena Park ISD Stadium
    Houston Lamar (8-1) vs. Fort Bend Ridge Point (9-1), 7 p.m. Friday, Katy's Legacy Stadium
    Galena Park North Shore (7-3) vs. League City Clear Springs (8-2), 1 p.m. Friday, Pasadena's Memorial Stadium

    Region IV
    Bidistrict
    Lake Travis 49, SA Madison 17
    Converse Judson 55, SA Northside Warren 14
    SA Southwest 14, La Joya 7
    Los Fresnos 34, Edinburg 14
    SA Reagan 26, Buda Hays 25
    SA Northside O'Connor 34, Schertz Clemens 24
    McAllen Memorial 44, Laredo United South 6
    San Benito 50, Edinburg North 7

    Area
    Lake Travis (9-2) vs. Converse Judson (10-1), 2 p.m. Nov. 25, Austin's Royal-Memorial Stadium
    SA Southwest (9-2) vs. Los Fresnos (8-3), 1 p.m. Nov. 25, San Antonio's Alamo Stadium
    SA Reagan (9-2) vs. SA Northside O'Connor (11-0), 2 p.m. Friday, San Antonio's Farris Stadium
    McAllen Memorial (9-2) vs. San Benito (11-0), 7:30 p.m. Friday, San Benito


    CLASS 6A DIVISION II
    Region I
    Bidistrict
    EP Montwood 42, Midland 35
    Arlington 27, Keller Fossil Ridge 13
    Southlake Carroll 42, McKinney 0
    DeSoto 44, Copperas Cove 10
    San Angelo Central 35, EP Pebble Hills 20
    Mansfield 42, Keller Central 3
    Northwest Nelson 28, Denton Guyer 24
    Waco Midway 46, Grand Prairie 18

    Area
    EP Montwood (10-1) vs. Arlington (9-2), 4 p.m. Nov. 25, Odessa's Ratliff Stadium
    Southlake Carroll(8-3) vs. DeSoto (10-1), 7:30 p.m. Friday, Frisco's Ford Center
    San Angelo Central (11-0) vs. Mansfield (10-1), 7 p.m. Friday, Mansfield's Newsom Stadium
    Northwest Nelson (5-6) vs. Waco Midway (11-0), 8 p.m. Friday, Arlington's AT&T Stadium

    Region II
    Bidistrict
    Dallas Jesuit 79, Garland Lakeview Centennial 55
    Longview 42, Beaumont West Brook 21
    Round Rock Stony Point 45, Manor 0
    Klein Collins 49, Spring Dekaney 9
    Richardson Pearce 27, Garland Naaman Forest 21, OT
    Lufkin 28, Rockwall-Heath 7
    San Marcos 64, Round Rock Westwood 50
    Spring Westfield 42, Houston Stratford 10

    Area
    Dallas Jesuit (7-4) vs. Longview (10-1), 4 p.m. Nov. 25, Dallas' Kincaide Stadium
    Round Rock Stony Point (7-4) vs. Klein Collins (10-0), 3 p.m. Friday, Austin's Reeves Complex
    Richardson Pearce (6-5) vs. Lufkin (9-2), 2 p.m. Nov. 25, Corsicana
    San Marcos (10-1) vs. Spring Westfield (10-0), 2 p.m. Nov. 25, Prairie View A&M

    Region III
    Bidistrict
    Cypress Fairbanks 49, Houston Westside 14
    Houston Strake Jesuit 28, Fort Bend Hightower 8
    Humble Summer Creek (6-3) vs. La Porte (5-5), 2 p.m. Saturday, Humble's Turner Stadium
    Friendswood 35, Pearland Dawson 14
    Houston Langham Creek 60, Houston Heights 15
    Katy Taylor 14, Fort Bend Bush 0
    Humble Kingwood 28, Pasadena South Houston 21
    Houston Clear Lake 24, Richmond George Ranch 8

    Area
    Cypress Fairbanks (10-0) vs. Houston Strake Jesuit (8-2), 7 p.m. Friday, Katy's Rhodes Stadium
    Humble Summer Creek-La Porte winner vs. Friendswood (8-3), noon Friday, Houston's NRG Stadium
    Houston Langham Creek (9-1) vs. Katy Taylor (6-4), 7 p.m. Friday, Cypress' FCU Stadium
    Humble Kingwood (5-5) vs. Houston Clear Lake (8-3), 4 p.m. Nov. 25, Houston's NRG Stadium

    Region IV
    Bidistrict
    Austin Westlake 62, SA MacArthur 14
    Smithson Valley 37, SA Northside Jay 9
    Eagle Pass 52, McAllen 21
    Edinburg Vela 34, Brownsville Hanna 32
    Austin Vandegrift 28, SA Johnson 27
    Cibolo Steele 31, SA Northside Brennan 3
    Laredo Alexander 42, McAllen Rowe 17
    Weslaco East 49, PSJA 13

    Area
    Austin Westlake (11-0) vs. Smithson Valley (10-1), 1 p.m. Friday, San Antonio's Alamo Stadium
    Eagle Pass (9-2) vs. Edinburg Vela (11-0), 2 p.m. Friday, Laredo's SAC
    Austin Vandegrift (7-4) vs. Cibolo Steele (7-4), 2 p.m. Friday, New Braunfels Canyon HS
    Laredo Alexander (6-5) vs. Weslaco East (8-3), 7:30 p.m. Friday, Laredo's SAC


    CLASS 5A DIVISION I
    Region I
    Bidistrict
    EP Andress 37, EP Bel Air 34
    Lubbock Monterey 54, Amarillo 31
    Denton Ryan 42, FW Brewer 17
    N. Richland Hills Birdville 43, FW South Hills 0
    EP Del Valle 49, EP Chapin 28
    Lubbock Coronado 51, Canyon Randall 35
    Northwest Eaton 26, Sherman 21
    Colleyville Heritage 35, Arlington 21

    Area
    EP Andress (9-2) vs. Lubbock Monterey (7-4), 8 p.m. Friday, Midland's Grande Stadium
    Denton Ryan (11-0) vs. N. Richland Hills Birdville (5-6), 3 p.m. Friday, Saginaw's Roughrider Stadium
    EP Del Valle (10-1) vs. Lubbock Coronado (11-0), 4 p.m. Friday, Roswell, N.M.
    Northwest Eaton (6-5) vs. Colleyville Heritage (10-1), 5 p.m. Friday, Denton's Apogee Stadium

    Region II
    Bidistrict
    Mansfield Summit 21, Crowley 2
    Dallas Spruce 39, Dallas Molina 7
    McKinney North 56, Frisco Centennial 14
    Dallas Highland Park (9-1) vs. Texarkana Texas (7-3), 2 p.m. Saturday, Frisco's Ford Center
    Mansfield Lake Ridge 35, Burleson Centennial 27
    Dallas Adams (5-5) vs. Dallas Samuell (7-3), 1 p.m. Saturday, Dallas' Kincaide Stadium
    Prosper 38, Frisco Wakeland 14
    Mesquite Poteet 35, Marshall 30

    Area
    Mansfield Summit (7-4) vs. Dallas Spruce (9-2), 7 p.m. Friday, Grand Prairie's Gopher-Warrior Bowl
    McKinney North (8-3) vs. Dallas Highland Park-Texarkana Texas winner, TBD
    Mansfield Lake Ridge (10-1) vs. Dallas Adams-Dallas Samuell winner, 2 p.m. Friday, Grand Prairie's Gopher-Warrior Bowl
    Prosper (9-2) vs. Mesquite Poteet (6-5), 7:30 p.m. Friday, Allen's Eagle Stadium

    Region III
    Bidistrict
    Ennis 48, Waco 7
    Cedar Park 24, Magnolia 20
    Nederland 35, New Caney Porter 3
    Manvel 49, Houston Madison 6
    Temple 35, Corsicana 17
    Magnolia West 42, Leander Rouse 31
    Port Arthur Memorial 41, Humble Kingwood Park 7
    Galveston Ball 22, Houston Austin 17

    Area
    Ennis (8-3) vs. Cedar Park (10-1), 7:30 p.m. Friday, Waco ISD Stadium
    Nederland (8-2) vs. Manvel (10-0), 4 p.m. Friday, Houston's NRG Stadium
    Temple (8-3) vs. Magnolia West (9-1), 6 p.m. Friday, Waco's McLane Stadium
    Port Arthur Memorial (8-1) vs. Galveston Ball (6-4), 4 p.m. Friday, Webster's Challenger Stadium

    Region IV
    Bidistrict
    Boerne Champion 38, Austin High 27
    Angleton 79, SA Highlands 14
    CC Flour Bluff 28, SA Southside 2
    Mission Memorial 25, Brownsville Lopez 17
    Dripping Springs 59, Austin LBJ 29
    SA Burbank (5-5) vs. Richmond Foster (6-3), 1:30 p.m. Saturday, San Antonio's Alamo Stadium
    CC Memorial 35, Eagle Pass Winn 0
    Brownsville Memorial (9-1) vs. Laredo Nixon (7-2), 6 p.m. Saturday, Alice

    Area
    Boerne Champion (6-5) vs. Angleton (10-0), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Heroes Stadium
    CC Flour Bluff (9-1) vs. Mission Memorial (10-1), 7:30 p.m. Friday, Flour Bluff
    Dripping Springs (11-0) vs. SA Burbank-Richmond Foster winner, 1:30 p.m. Nov. 25, Bryan's Green Stadium
    CC Memorial (10-1) vs. Brownsville Memorial-Laredo Nixon winner, time TBD Friday, Corpus Christi's Buccaneer Stadium


    CLASS 5A DIVISION II
    Region I
    Bidistrict
    EP Parkland 45, EP Burges 6
    Lubbock Cooper 28, Dumas 27
    Saginaw Boswell 39, Denison 35
    N. Richland Hills 62, FW Southwest 31
    EP Eastlake 56, EP Jefferson 13
    Abilene Cooper 63, Plainview 14
    Aledo 72, WF Rider 13
    Grapevine 55, Fort Worth YMLA 14

    Area
    EP Parkland (9-2) vs. Lubbock Cooper (7-4), 4 p.m. Friday, Midland's Grande Stadium
    Saginaw Boswell (10-1) vs. N. Richland Hills (9-2), 1 p.m. Friday, Burleson
    EP Eastlake (8-3) vs. Abilene Cooper (8-3), 6 p.m. Friday, Fort Stockton
    Aledo (11-0) vs. Grapevine (9-2), 1 p.m. Friday, Midlothian ISD Stadium

    Region II
    Bidistrict
    Waxahachie 58, Everman 21
    Dallas South Oak Cliff 33, Seagoville 6
    Frisco Lone Star 41, Lewisville The Colony 16
    Lucas Lovejoy 45, Sulphur Springs 29
    Mansfield Legacy 42, Burleson 3
    Dallas Kimball 35, Dallas Wilson 14
    Lake Dallas 37, Frisco Reedy 34
    North Forney 60, Longview Pine Tree 21

    Area
    Waxahachie (7-4) vs. Dallas South Oak Cliff (9-2), 7:30 p.m. Friday, DeSoto
    Frisco Lone Star (10-1) vs. Lucas Lovejoy (6-5), 8 p.m. Nov. 25, Arlington's AT&T Stadium
    Mansfield Legacy (9-2) vs. Dallas Kimball (4-7), 7:30 p.m. Friday, Dallas' Kincaide Stadium
    Lake Dallas (7-4) vs. North Forney (9-2), 4 p.m. Nov. 25, Arlington's AT&T Stadium

    Region III
    Bidistrict
    A&M Consolidated 35, Whitehouse 7
    Hutto 33, Brenham 21
    New Caney 28, Vidor 21
    Fort Bend Marshall 49, Houston Sterling 0
    College Station 65, Jacksonville 0
    Georgetown 29, Huntsville 7
    Port Neches-Groves 72, Crosby 69
    Texas City 24, Houston Waltrip 14

    Area
    A&M Consolidated (9-2) vs. Hutto (10-1), 7:30 p.m. Friday, Waller
    New Caney (8-2) vs. Fort Bend Marshall (8-2), 7 p.m. Friday, Deer Park
    College Station (9-2) vs. Georgetown (9-2), 2 p.m. Nov. 25, Waco ISD Stadium
    Port Neches-Groves (9-1) vs. Texas City (5-5), 8 p.m. Friday, Houston's NRG Stadium

    Region IV
    Bidistrict
    Austin McCallum 37, Castroville Medina Valley 14
    Rosenberg Terry 32, SA Houston 8
    Alice 44, Floresville 25
    Mission Sharyland 59, Brownsville Pace 43
    Kerrville Tivy 66, Austin Crockett 7
    Victoria West 45, SA Memorial 17
    CC Calallen 56, Uvalde 21
    Mercedes 68, Sharyland Pioneer 31

    Area
    Austin McCallum (11-0) vs. Rosenberg Terry (5-4), 7:30 p.m. Friday, Navasota
    Alice (8-3) vs. Mission Sharyland (9-2), 4 p.m. Friday, Alice
    Kerrville Tivy (9-2) vs. Victoria West (5-5), 7:30 p.m. Friday, Bastrop
    CC Calallen (11-0) vs. Mercedes (9-2), 2 p.m. Friday, Kingsville's Javelina Stadium


    CLASS 4A DIVISION I
    Region I
    Bidistrict
    Lubbock Estacado 45, Clint Mountain View 0
    WF Hirschi 44, Brownwood 34
    Andrews 48, Borger 21
    Decatur 48, Abilene Wylie 34
    Stephenville 52, Sanger 13
    Pampa 53, Fabens 3
    Argyle 56, Snyder 21
    Levelland 28, Clint 7

    Area
    Lubbock Estacado (10-1) vs. WF Hirschi (9-2), 7 p.m. Friday, Abilene's Wildcat Stadium (ACU)
    Andrews (9-2) vs. Decatur (7-4), 7 p.m. Friday, Abilene's Moore Stadium
    Stephenville (9-2) vs. Pampa (6-4), TBD
    Argyle (11-0) vs. Levelland (6-4), 7 p.m. Friday, Clyde

    Region II
    Bidistrict
    Kennedale 59, Carrollton Ranchview 14
    Van 35, Princeton 28
    Midlothian Heritage 74, Lake Worth 12
    Crandall 28, Paris 7
    Texarkana Liberty-Eylau 49, Brownsboro 35
    Dallas Carter 49, Mineral Wells 21
    Kaufman 48, Anna 31
    Springtown 53, Alvarado 30

    Area
    Kennedale (10-1) vs. Van (10-1), noon Friday, Frisco's Ford Center
    Midlothian Heritage (11-0) vs. Crandall (7-4), 2 p.m. Friday, Dallas' Kincaide Stadium
    Texarkana Liberty-Eylau (6-5) vs. Dallas Carter (9-2), 6 p.m. Friday, Royse City
    Kaufman (10-1) vs. Springtown (6-5), 2 p.m. Friday, NRH's Birdville Fine Arts Complex

    Region III
    Bidistrict
    Carthage 46, Huffman Hargrave 10
    Freeport Brazosport 66, Houston Worthing 0
    Silsbee 37, Center 17
    Bay City 42, Houston Yates 14
    Sealy 42, Houston North Forest 28
    Henderson 31, Navasota 24
    El Campo 53, Houston Kashmere 6
    Kilgore 49, Little Cypress-Mauriceville 0

    Area
    Carthage (11-0) vs. Freeport Brazosport (8-3), 6 p.m. Friday, Porter
    Silsbee (6-4) vs. Bay City (7-3), 6 p.m. Friday, Humble's Turner Stadium
    Sealy (6-4) vs. Henderson (9-2), 5 p.m. Friday, Lufkin's Martin Stadium
    El Campo (8-2) vs. Kilgore (8-3), 2 p.m. Friday, Waco ISD Stadium

    Region IV
    Bidistrict
    Waco La Vega 47, Fredericksburg 23
    Kingsville King 28, La Vernia 6
    Fischer Canyon Lake 31, Gatesville 21
    Pleasanton 32, Rio Grande City La Grulla 16
    Somerset 33, Zapata 10
    China Spring 48, Taylor 0
    Rockport-Fulton 19, La Feria 14
    Liberty Hill 50, Boerne 48

    Area
    Waco La Vega (11-0) vs. Kingsville King (7-4), 2 p.m. Friday, San Antonio's Heroes Stadium
    Fischer Canyon Lake (9-2) vs. Pleasanton (10-1), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Gustafson Stadium
    Somerset (9-2) vs. China Spring (8-3), 7 p.m. Friday, Buda
    Rockport-Fulton (5-5) vs. Liberty Hill (8-2), 2 p.m. Friday, Seguin's Matador Stadium


    CLASS 4A DIVISION II
    Region I
    Bidistrict
    Bushland 33, Midland Greenwood 14
    Godley 32, Bridgeport 28
    Seminole 43, Dalhart 6
    Iowa Park 51, Waxahachie Life 14
    Graham 59, Hillsboro 7
    Monahans 41, Denver City 21
    Vernon 42, Glen Rose 28
    Sweetwater 60, Perryton 14

    Area
    Bushland (9-2) vs. Godley (9-2), 2 p.m. Friday, Vernon
    Seminole (10-1) vs. Iowa Park (7-4), 2 p.m. Friday, Abilene's Wildcat Stadium (ACU)
    Graham (11-0) vs. Monahans (9-2), 7 p.m. Friday, Sweetwater
    Vernon (5-6) vs. Sweetwater (9-2), 7 p.m. Friday, Breckenridge

    Region II
    Bidistrict
    Melissa 58, Dallas Lincoln 14
    Rusk 48, Pittsburg 7
    Wills Point (6-4) vs. Caddo Mills (4-6), 2 p.m. Saturday, Royse City
    Gilmer 55, Diboll 40
    Texarkana Pleasant Grove 21, Tatum 7
    Aubrey 35, Canton 24
    Jasper 56, Atlanta 28
    Celina 63, Ferris 13

    Area
    Melissa (10-1) vs. Rusk (9-2), 7:30 p.m. Friday, Corsicana
    Wills Point-Caddo Mills winner vs. Gilmer (9-2), TBD
    Texarkana Pleasant Grove (11-0) vs. Aubrey (8-3), 4 p.m. Friday, Frisco's Ford Center
    Jasper (8-2) vs. Celina (8-3), 2 p.m. Friday, Athens

    Region III
    Bidistrict
    Salado 42, Columbus 14
    Liberty 31, Shepherd 28
    Fairfield 41, Giddings 2
    Bellville (5-5) vs. Orangefield (3-4), 6 p.m. Saturday, Porter
    Madisonville 42, Sour Lake Hardin-Jefferson 20
    Lorena 42, Caldwell 25
    West Orange-Stark 54, Brookshire Royal 0
    Mexia 30, Gonzales 7

    Area
    Salado (10-1) vs. Liberty (8-2), 7 p.m. Nov. 25, Bryan's Green Stadium
    Fairfield (6-5) vs. Bellville-Orangefield winner, TBD
    Madisonville (10-1) vs. Lorena (5-6), 6:30 p.m. Friday, Bryan's Green Stadium
    West Orange Stark (9-0) vs. Mexia (6-5), 7:30 p.m. Friday, Conroe's Moorhead Stadium

    Region IV
    Bidistrict
    Wimberley 56, Carrizo Springs 19
    Sinton 49, Raymondville 28
    Hondo 26, Pearsall 18
    Sweeny 49, Orange Grove 0
    Cuero 67, CC West Oso 10
    Crystal City 20, Llano 14
    Rio Hondo 42, Aransas Pass 13
    Geronimo Navarro 42, Devine 7

    Area
    Wimberley (10-1) vs. Sinton (8-2), 7 p.m. Friday, Floresville
    Hondo (3-8) vs. Sweeny (7-3), 1 p.m. Friday, Victoria
    Cuero (10-0) vs. Crystal City (9-2), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Alamo Stadium
    Rio Hondo (9-1) vs. Geronimo Navarro (10-1), 7 p.m. Friday, CC Calallen

    CLASS 3A DIVISION I
    Region I
    Bidistrict
    Shallowater 62, San Angelo Grape Creek 0
    Brock 49, Clyde 3
    Wall 55, Friona 22
    Tuscola Jim Ned 34, Bowie 29
    Comanche 40, Boyd 14
    Kermit (6-4) vs. Slaton (5-5), 7 p.m. Saturday, Big Spring
    Merkel 21, Breckenridge 14
    Muleshoe 35, Crane 29

    Area
    Shallowater (10-1) vs. Brock (9-2), 7 p.m. Friday, Vernon
    Wall (11-0) vs. Tuscola Jim Ned (9-2), 7 p.m. Friday, San Angelo Stadium
    Comanche (10-1) vs. Kermit-Slaton winner, TBD
    Merkel (6-5) vs. Muleshoe (5-6), 2 p.m. Friday, Childress

    Region II
    Bidistrict
    Whitesboro 36, Maypearl 26
    Jefferson 69, Farmersville 30
    Grandview 54, Pilot Point 7
    Hughes Springs 27, Mineola 0
    Mount Vernon 49, Redwater 26
    Kemp 45, Pottsboro 21
    Commerce 35, White Oak 34
    Sunnyvale 35, Van Alstyne 19

    Area
    Whitesboro (8-3) vs. Jefferson (10-1), TBD
    Grandview (10-1) vs. Hughes Springs (9-2), 2:30 p.m. Friday, Mesquite Memorial Stadium
    Mount Vernon (11-0) vs. Kemp (10-1), 2 p.m. Friday, Mesquite's Hanby Stadium
    Commerce (5-6) vs. Sunnyvale (7-4), 7:30 p.m. Friday, Forney

    Region III
    Bidistrict
    Teague 40, Cameron Yoe 14
    East Chambers 35, Buna 12
    Franklin 63, Groesbeck 49
    Coldspring-Oakhurst (6-3) vs. La Marque (5-5), 1 p.m. Saturday, Baytown's Stallworth Stadium
    Woodville 53, Hempstead 14
    Rockdale 46, Malakoff 33
    Hitch**** 34, Trinity 22
    West 41, McGregor 14

    Area
    Teague (9-2) vs. East Chambers (6-3), 7 p.m. Friday, Shenandoah's Woodforest Stadium
    Franklin (9-2) vs. Coldspring-Oakhurst-La Marque winner, TBD
    Woodville (9-1) vs. Rockdale (8-3), 7 p.m. Friday, Houston's Pridgeon Stadium
    Hitch**** (7-3) vs. West (9-2), 7:30 p.m. Friday, Brenham

    Region IV
    Bidistrict
    Van Vleck 48, Marion 28
    Mathis 20, San Diego 17
    Yoakum 55, Universal City Randolph 8
    George West 41, Bishop 0
    Goliad 49, Santa Rosa 0
    Hallettsville 47, Luling 0
    Lyford (7-3) vs. Jourdanton (4-6), 2 p.m. Saturday, Jourdanton
    Edna 33, Lago Vista 21

    Area
    Van Vleck (5-4) vs. Mathis (6-5), 7:30 p.m. Friday, Port Lavaca
    Yoakum (10-1) vs. George West (10-1), 7:30 p.m. Friday, Converse's Rutledge Stadium
    Goliad (9-1) vs. Hallettsville (9-1), 7:30 p.m. Friday, Edna
    Lyford-Jourdanton winner vs. Edna (7-4), TBD


    CLASS 3A DIVISION II
    Region I
    Bidistrict
    Canadian 63, Stanton 6
    Eastland 33, Big Lake Reagan County 22
    Colorado City 35, Tulia 14
    Tolar 33, Alpine 12
    Sonora 43, Coleman 0
    Spearman 31, Coahoma 22
    Cisco 41, Ballinger 13
    Childress 44, Idalou 23

    Area
    Canadian (11-0) vs. Eastland (8-3), 2 p.m. Friday, Wolfforth
    Colorado City (10-1) vs. Tolar (7-4), TBD
    Sonora (11-0) vs. Spearman (6-5), 4 p.m. Friday, Denver City
    Cisco (9-2) vs. Childress (10-1), 1 p.m. Friday, Wichita Falls' Memorial Stadium

    Region II
    Bidistrict
    Holliday 48, Cooper 0
    Edgewood 49, Hooks 14
    Gunter 45, Henrietta 13
    Daingerfield 41, Lone Oak 17
    New Diana 47, Winona 42
    Leonard 40, Nocona 35
    Big Sandy Harmony (Gilmer) 42, Omaha Pewitt 0
    Jacksboro 30, Sadler S&S Consolidated 0

    Area
    Holliday (10-1) vs. Edgewood (9-2), 6 p.m. Friday, Fort Worth's Clark Field
    Gunter (11-0) vs. Daingerfield (7-4), 1 p.m. Friday, Royse City
    New Diana (8-3) vs. Leonard (7-4), TBD
    Big Sandy Harmony (Gilmer) (11-0) vs. Jacksboro (10-1), 7 p.m. Friday, McKinney's Poe Stadium

    Region III
    Bidistrict
    New London West Rusk 42, Corrigan-Camden 7
    Buffalo 35, Corsicana Mildred 19
    Newton 58, Arp 0
    Rice 44, Bruceville-Eddy 22
    Clifton 41, Marlin 29
    Garrison 49, Elysian Fields 35
    Hearne 56, Rio Vista 20
    Waskom 42, Hemphill 18

    Area
    New London West Rusk (9-1) vs. Buffalo (10-1), 1 p.m. Friday, Bullard
    Newton (10-0) vs. Rice (7-4), 3 p.m. Friday, Crockett
    Clifton (8-2) vs. Garrison (6-5), TBD
    Hearne (9-2) vs. Waskom (7-4), 2 p.m. Friday, Forney

    Region IV
    Bidistrict
    Lexington 51, Wallis Brazos 27
    Odem 28, Stockdale 6
    El Maton Tidehaven 34, Florence 7
    Skidmore-Tynan 34, Natalia 31
    CC London 34, Poth 26
    East Bernard 63, Johnson City 14
    Dilley 28, Hebbronville 27
    Boling 27, Blanco 21

    Area
    Lexington (11-0) vs. Odem (7-4), 7:30 p.m. Friday, El Campo
    El Maton Tidehaven (10-0) vs. Skidmore-Tynan (5-6), 2 p.m. Friday, Port Lavaca
    CC London (7-3) vs. East Bernard (9-1), 7 p.m. Friday, Victoria
    Dilley (5-6) vs. Boling (6-3), 7:30 p.m. Friday, Mathis


    CLASS 2A DIVISION I
    Region I
    Bidistrict
    Stratford 55, Floydada 7
    Hawley 52, Christoval 0
    New Deal 39, Sanford-Fritch 8
    Post 39, Ozona 19
    McCamey (9-1) vs. Anson (5-5), 7 p.m. Saturday, San Angelo Stadium
    Panhandle 30, Abernathy 21
    Stamford 69, Anthony 14
    Stinnett West Texas (8-2) vs. Sundown (9-1), 4 p.m. Saturday, Canyon's Kimbrough Stadium

    Area
    Stratford (10-1) vs. Hawley (8-3), 5 p.m. Friday, Lubbock Cooper
    New Deal (10-1) vs. Post (8-3), 4 p.m. Friday, Littlefield
    McCamey-Anson winner vs. Panhandle (7-4), TBD
    Stamford (9-2) vs. Stinnett West Texas-Sundown winner, TBD

    Region II
    Bidistrict
    Collinsville 21, Seymour 20
    Bosqueville 28, Hico 23
    Valley View 69, Chico 19
    Crawford 50, Riesel 21
    De Leon 62, Italy 14
    Celeste 48, Alvord 20
    Mart 62, Goldthwaite 3
    Windthorst 46, Bells 42

    Area
    Seymour (10-1) vs. Bosqueville (6-5), 7 p.m. Friday, Springtown
    Valley View (10-1) vs. Crawford (9-2), 7:30 p.m. Friday, Burleson
    De Leon (11-0) vs. Celeste (10-1), TBD
    Mart (10-1) vs. Windthorst (6-5), 2 p.m. Friday, Bedford's Pennington Field

    Region III
    Bidistrict
    Bogata Rivercrest 57, Hawkins 13
    Lovelady 22, Alto 20
    Big Sandy 49, Honey Grove 14
    Centerville 20, Joaquin 10
    San Augustine 55, Deweyville 6
    Wolfe City 21, Gladewater Union Grove 20
    Groveton (6-3) vs. Price Carlisle (7-3), 5:30 p.m. Saturday, Rusk
    Kerens 48, Linden-Kildare 20

    Area
    Bogata Rivercrest (11-0) vs. Lovelady (7-4), 7:30 p.m. Nov. 25, Athens
    Big Sandy (10-1) vs. Centerville (8-3), 7:30 p.m. Friday, Bullard
    San Augustine (11-0) vs. Wolfe City (9-2), 2 p.m. Friday, Palestine's Wildcat Stadium
    Groveton-Price Carlisle winner vs. Kerens (7-4), TBD

    Region IV
    Bidistrict
    Thrall 40, Brackett 14
    Yorktown 51, La Villa 14
    Mason 49, Rosebud-Lott 0
    Shiner 61, Santa Maria 0
    Refugio 57, Ben Bolt 0
    Thorndale 48, Junction 7
    Weimar 32, Three Rivers 19
    Holland 40, Sabinal 7

    Area
    Thrall (9-2) vs. Yorktown (7-4), 4 p.m. Friday, Giddings
    Mason (11-0) vs. Shiner (8-2), 7 p.m. Friday, Pflugerville's Pfield Stadium
    Refugio (9-1) vs. Thorndale (5-6), 2 p.m. Friday, Converse's Rutledge Stadium
    Weimar (4-6) vs. Holland (9-2), TBD


    CLASS 2A DIVISION II
    Region I
    Bidistrict
    Gruver 64, Lockney 12
    Seagraves 44, Sudan 6
    Wellington 60, Shamrock 12
    Farwell 39, Roscoe 32
    Bovina 48, Tahoka 19
    Clarendon 36, Vega 14
    Hamlin 28, Springlake-Earth 14
    Wheeler 39, Memphis 14

    Area
    Gruver (9-2) vs. Seagraves (8-3), 7 p.m. Friday, Canyon's Kimbrough Stadium
    Wellington (10-1) vs. Farwell (7-4), 1 p.m. Friday, Plainview
    Bovina (8-2) vs. Clarendon (10-1), TBD
    Hamlin (9-2) vs. Wheeler (6-5), 6 p.m. Thursday, Vernon

    Region II
    Bidistrict
    Menard 52, Miles 20
    Lindsay 62, Haskell 7
    Albany 56, Mertzon Irion County 16
    Santo 27, Electra 18
    Munday 47, Era 13
    Wink 38, Winters 22
    Muenster 42, Petrolia 6
    Iraan (6-4) vs. Cross Plains (6-4), 1 p.m. Saturday, San Angelo Stadium

    Area
    Menard (9-2) vs. Lindsay (9-2), TBD
    Albany (11-0) vs. Santo (7-4), 2 p.m. Friday, Abilene's Moore Stadium
    Munday (8-3) vs. Wink (7-4), 2 p.m. Friday, Roscoe
    Muenster (11-0) vs. Iraan-Cross Plains winner, TBD

    Region III
    Bidistrict
    Cumby 40, Hubbard 0
    Grapeland 28, Evadale 27
    Bremond 36, Clarksville 6
    Timpson 57, Hull-Daisetta 36
    Tenaha 74, Colmesneil 0
    Dallas Gateway 34, Frost 14
    Iola 51, Mount Enterprise 0
    Maud 56, Meridian 41

    Area
    Cumby (7-4) vs. Grapeland (7-4), 7:30 p.m. Friday, Mabank
    Bremond (10-1) vs. Timpson (9-2), 7 p.m. Friday, Palestine's Panther Stadium
    Tenaha (11-0) vs. Dallas Gateway (4-7), TBD
    Iola (7-4) vs. Maud (5-6), 7 p.m. Friday, Palestine's Wildcat Stadium

    Region IV
    Bidistrict
    Burton 44, Center Point 0
    Louise 26, Riviera Kaufer 23
    La Pryor 32, Somerville 17
    Flatonia 34, Bruni 24
    Falls City 65, Agua Dulce 14
    Rocksprings 26, Granger 14
    Woodsboro 39, Runge 6
    Milano 41, D'Hanis 0

    Area
    Burton (10-1) vs. Louise (3-8), TBD
    La Pryor (8-2) vs. Flatonia (6-4), TBD
    Falls City (9-2) vs. Rocksprings (7-4), TBD
    Woodsboro (8-2) vs. Milano (10-1), TBD

    CLASS 1A SIX-MAN DIVISION I
    Region I
    Bidistrict
    Happy 56, Anton 8
    Ropesville Ropes 62, Spur 16
    Knox City 88, Lorenzo 42
    McLean 89, Nazareth 49

    Regional
    Happy (11-0) vs. Ropesville Ropes (9-2), 5 p.m. Nov. 25, Lockney
    Knox City (9-2) vs. McLean (10-1), 6 p.m. Nov. 25, Chillicothe

    Region II
    Bidistrict
    Borden County 60, Sterling City 0
    Imperial Buena Vista 80, Veribest 28
    Rankin 60, Water Valley 46
    Garden City 68, Lamesa Klondike 0

    Regional
    Borden County (11-0) vs. Imperial Buena Vista (9-1), TBD
    Rankin (8-3) vs. Garden City (9-2), 2 p.m. Nov. 25, Wink

    Region III
    Bidistrict
    Zephyr 58, Medina 32
    May 70, Forestburg 25
    Bryson 47, Gorman 21
    Jonesboro 64, Lometa 14

    Regional
    Zephyr (10-1) vs. May (11-0), 7:30 p.m. Friday, Dublin
    Bryson (9-2) vs. Jonesboro (10-1), 5:30 p.m. Friday, Gorman

    Region IV
    Bidistrict
    Blum 46, Aquilla 40
    Tioga 68, High Island 32
    Gilmer Union Hill 56, Ladonia Fannindel 6
    Coolidge 89, Avalon 63

    Regional
    Blum (10-1) vs. Tioga (9-1), 7:30 p.m. Friday, Azle
    Gilmer Union Hill (10-0) vs. Coolidge (9-2), 7:30 p.m. Friday, Mineola


    CLASS 1A SIX-MAN DIVISION II
    Region I
    Bidistrict
    Follett 48, Silverton 0
    Petersburg 58, Amherst 27
    Whitharral 64, Matador Motley County 30
    Turkey Valley 59, Lefors 6

    Regional
    Follett (8-3) vs. Petersburg (6-4), TBD Friday, White Deer
    Whitharral (4-7) vs. Turkey Valley (10-1), 7 p.m. Friday, Lockney

    Region II
    Bidistrict
    Balmorhea 78, Wellman-Union 15
    Blackwell 61, Guthrie 14
    Jayton 54, Roscoe Highland 30
    Ackerly Sands 83, Grandfalls-Royalty 41

    Regional
    Balmorhea (10-0) vs. Blackwell (11-0), 6 p.m. Friday, Garden City
    Jayton (8-3) vs. Ackerly Sands (9-2), 3 p.m. Friday, Hermleigh

    Region III
    Bidistrict
    Crowell 61, Lueders-Avoca 16
    Strawn 60, Brookesmith 0
    Moran 70, Valera Panther Creek 46
    Aspermont 58, Chillicothe 0

    Regional
    Crowell (7-3) vs. Strawn (11-0), 7 p.m. Friday, Hermleigh
    Moran (7-4) vs. Aspermont (8-3), 7 p.m. Friday, Newcastle

    Region IV
    Bidistrict
    Richland Springs 70, Morgan 6
    Milford 56, Buckholts 8
    Oakwood 54, Calvert 50
    Iredell 54, Cherokee 8

    Regional
    Richland Springs (10-1) vs. Milford (11-0), 7:30 p.m. Friday, Hamilton
    Oakwood (7-4) vs. Iredell (9-2), 6:30 p.m. Friday, Itasca
Working...
X