Big Country UIL Realignment

Collapse

Announcement

Collapse
No announcement yet.

Big Country UIL Realignment

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Big Country UIL Realignment

    UIL Realignment:
    CLASS 6A

    Dist. 3-6A

    Abilene High

    Euless Trinity

    Haltom 

    L.D. Bell

    Richland

    S.A. Central

    Weatherford
    CLASS 5A                               

    Dist. 2-5A Div. I                        Basketball/Volleyball

    CHS Cougars                           Dist. 4-5A

    Amarillo                                   Wylie

    Ama. Caprock                          CHS Cougars

    Ama. Palo Duro                        Aledo

    Lubbock                                  Granbury

    L. Coronado                             Wichita Falls

    L. Monterey                             W.F. Rider
    Dist. 3-5A Div. II

    Wylie

    C. Randall

    L.Cooper

    Plainview

    WF Rider

    Wichita Falls
    CLASS 4A

    Dist. 5-4A Div. I

    Brownwood

    China Spring

    Gatesville

    Stephenville

    La Vega 
    Dist. 1-4A Div. II

    Sweetwater

    Snyder

    Lamesa

    Greenwood

    Monahans 

    Pecos 

    Ft. Stockton
    CLASS 3A

    Dist. 3-3A Div. I

    Breckenridge

    Clyde

    Early

    Eastland

    Jim Ned

    Wall
    Dist. 2-3A Div. II

    Colorado City

    Abernathy

    Coahoma

    Idalou

    L. Roosevelt

    Stanton
    Dist. 4-3A Div. II

    Anson

    Ballinger

    Bangs

    Cisco

    Coleman

    Merkel

    Grape Creek

    SA TLCA
    Dist. 6-3A Div. II

    Comanche

    Dublin

    Jacksboro

    Millsap 

    Rio Vista

    Tolar 
    CLASS 2A

    Dist. 3-2A Div. I

    Hawley 

    Forsan

    Ozona

    Stamford

    Winters
    Dist. 7-2A Div. I

    Goldthwaite 

    De Leon

    Crawford

    Hico

    San Saba

    Valley Mills
    Dist. 5-2A Div. II

    Munday

    Memphis

    Quanah 

    Wellington

    Wheeler

    Shamrock
    Dist. 6-2A Div. II

    Ranger

    Archer City

    Electra

    Petrolia 

    Santo

    Windthorst
    Dist. 7-2A Div. II

    Albany

    Cross Plains

    Haskell

    Roscoe

    Baird

    Hamlin

    Roby
    CLASS A (6-man)

    Dist. 6-A Div. II 

    Blackwell

    Loraine

    Moran

    Trent
    Dist. 7-A Div. II

    Paint Creek

    Lueders-Avoca 

    Guthrie

    Jayton

    Rule
    Dist. 8-A Div. II 

    Throckmorton

    Woodson

    Benjamin

    Harrold 
    Dist. 15-A Div. II

    Brookesmith

    Mullin

    Rising Star

    Blanket

    Sidney
    Dist. 4-A Div. I

    Aspermont 

    Hermleigh 

    Ira 

    Rotan

    Spur
    Dist. 8-A Div. I

    Highland

    Garden City

    Sterling City

    Water Valley 

    Westbrook 
    Dist. 14-A Div. I

    Santa Anna 

    Gorman 

    Lingleville 

    May
    Dist. 15-A Div. I

    Zephyr

    Evant

    Jonesboro

    Lometa


    More...
Working...
X